Skjutprogram

DatumTävlingPlatsArr.
26/6 SönPrecisionstävling, KarlshamnKarlshamn
- '' -Nybörjarkurs på 25m 10:00-13:00
27/6 MonKrets 4, MilSnabb
- '' -Serieban 4 & KM PrecisionLag 3
7/7 TorSM fält OrsaOrsa
9/7 LörIPSC RO kursKlubbstugan
28/7 TorIPSC Hagel level 3 pre match
29/7 FreIPSC Hagel level 3 pre match
30/7 LörIPSC Hagel level 3
31/7 SönIPSC Hagel level 3
1/8 MonDuell 7/8 (flyttad)Lag 4
6/8 LörGevär, PRS 4
7/8 SönNybörjarkurs på 25m 10:00-13:00
8/8 MonKretsprecision, 1
- '' -Serieban 5 & KM Int finpistolLag 2
11/8 TorSM prec/milsnabbÖstersund
13/8 LörGevär, 300m 1
14/8 SönNybörjarkurs på 25m 10:00-13:00
- '' -Kretsmästerskap, militär snabbmatchMönsterås
- '' -Vimmerbyträffen
15/8 MonKretsprecision, 2
- '' -Serieban 6Lag 3
20/8 LörGevär, 300m 2
- '' -Nationall milsnabbÖverum
21/8 SönDöderhultsträffen Döderhult
- '' -Nybörjarkurs på 25m 10:00-13:00
22/8 MonKretsprecision, 3
- '' -Serieban 7Lag 4
28/8 SönNybörjarkurs, Klubbstugan
29/8 MonKretsprecision, 4
- '' -Serieban 8Lag 1
3/9 LörKM internationell grovpistolLag 2
4/9 SönNybörjarkurs, Klubbstugan
- '' -Kretsmästerskap, precisionEmmaboda
5/9 MonDuell 9/10 (flyttad)Lag 1
10/9 LörSSM precisionKalmar
11/9 SönKretsmästerskap fältDöderhult
17/9 LörLandskapm fält, döderhult
- '' -KM Militär snabbmatchLag 3
18/9 SönHolgerdubbeln, banfält
- '' -Gevär, 300m 3
25/9 SönKretsfält 4, NordölandNordöland
- '' -Nationall fältÖverum
- '' -Milsnabb, nationellJohannishus
1/10 LörKM BanfältLag 4
2/10 SönMagnumfältSlättingebygd
8/10 LörÄlgjakt, skjutförbud på alla banor 8-14/10
23/10 SönHubertusfält, VästervikVästervik
29/10 LörGevär, 300m 4
30/10 SönMårtensträffenKarlshamn
12/11 LörMörkerfältVimmerby
26/11 LörSeriefält 1-23Lag 1
4/12 Sön50m gevär 22lr - 2
10/12 LörSeriefält 2-23Lag 2
18/12 Sön50m gevär 22lr - 3

15/1-23 Sön50m gevär 22lr - 4

Fältskytte Lördagar kl 09.30-10.00 Anmälan
Banskytte Måndagar kl 17.30-18.00 Anmälan
Svartkrutsskytte Onsdagar kl 17.00-20.00
Nybörjarkurs Torsdagar kl 17.30-20.00
Dynamiskt skytte Torsdagar kl 17.00-20.00