Skjutprogram

DatumTävlingPlatsArr.  
26/5 TisSvartkrutserie 3&4
31/5 SönSSM militär snabbmatchSkåne
1/6 MonDuell 5/6Lag 3
6/6 LörVäxjöträffen, precisionVäxjö
7/6 SönKrets 1, MilSnabbHemmabana
8/6 MonSerieban 1Lag 4
9/6 TisSvartkrutserie 5
13/6 LörNationell tävling, milsnabbÖverum
14/6 SönKretsmästerskap, MilSnabbMönsterås
15/6 MonSerieban 2Lag 1
22/6 MonSerieban 3Lag 2
22/6 MonKrets 3, MilSnabb
28/6 SönKrets 2, MilSnabb
29/6 MonKrets 4, MilSnabb
29/6 MonSerieban 4 & KM PrecisionLag 3
30/6 TisSM nationellt - inställtSmåland
9/7 TorIPSC Hagel level 3, banor bokade hela veckan
10/7 FreIPSC Hagel level 3, banor bokade hela veckan
11/7 LörIPSC Hagel level 3, banor bokade hela veckan
12/7 SönIPSC Hagel level 3, banor bokade hela veckan
27/7 MonDuell 7/8Lag 4
3/8 MonDuell 9/10Lag 1
10/8 MonSerieban 5 & KM Int finpistolLag 2
10/8 MonKretsprecision, 1
15/8 LörNationell tävling, milsnabbÖverum
16/8 SönVimmerbyträffen, fältVimmerby
17/8 MonSerieban 6Lag 3
17/8 MonKretsprecision, 2
23/8 SönDöderhultsträffen Döderhult
24/8 MonSerieban 7Lag 4
24/8 MonKretsprecision, 3
29/8 LörIPSC Rifle lvl 2? (banor bokade lör-sön)
30/8 SönKretsmästerskap, precisionÅlem
30/8 SönIPSC Rifle lvl 2? (banor bokade lör-sön)
31/8 MonSerieban 8Lag 1
31/8 MonKretsprecision, 4
5/9 LörKM internationell grovpistolLag 2
5/9 LörSSM precision
13/9 SönMästerträffen, ÖverumÖverum
19/9 LörKM Militär snabbmatchLag 3
20/9 SönHolgerdubbeln, banfält
26/9 LörIPSC Sweden Cup
27/9 SönKretsfält 4, NordölandNordöland
27/9 SönIPSC Sweden Cup
27/9 SönTjursboträffen, fält
3/10 LörMilsnabb, nationell
4/10 SönKretsmästerskap fält A-RDöderhult
10/10 LörKM BanfältLag 4
11/10 SönMagnumfältSlättingebygd Dok.
12/10 MonÄlgjakt, skjutförbud på alla banor 12-19/10
18/10 SönHubertusfält, VästervikVästervik
25/10 SönMårtensträffen 2020Karlshamn
14/11 LörMörkerfältVimmerby
28/11 LörSeriefält 1-21Lag 1
12/12 LörSeriefält 2-21Lag 2

Fältskytte Lördagar kl 09.30-10.00 Anmälan
Banskytte Måndagar kl 17.30-18.00 Anmälan
Svartkrutsskytte Onsdagar kl 17.00-20.00
Dynamiskt skytte Torsdagar kl 17.00-20.00

skriv ut

visa alla för året

årets program som pdf